Výcvik členov zásahovej jednotky  DHZO Korňa, dňa 27.10.2023

Výcvik členov zásahovej jednotky DHZO Korňa, dňa 27.10.2023

V piatok v podvečerných hodinách sa zišli členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa,

ktorí sú v hasičskej jednotky a aj noví záujemcovia – aby zvýšili svoju odbornú pripravenosť a odbornosť. Počas tejto zdokonaľovacej odbornej prípravy pod vedením veliteľa DHZ si zúčastnení členovia vyskúšali možnosti použitia vozidiel CAS 32 Tatra 148, CAS 15 Iveco Daily, použitie prenosného motorového navijáka PCW 5000, jazdu z dvojnápravovým vozíkom, použitie ADP, možnosti + spôsob použitia hasenia pomocou systému D25 (tento systém je zaužívaný aj v CZ, oboznámený sme boli s ním aj vo výcvikom zariadení HaZZ VC Lešť) a aj praktické hasenia horiaceho vozidla pomocou tohto systému. Výcviku sa zúčastnilo 16 členov z toho aj zástupkyne nežného pohlavia, nakoľko v našom Dobrovoľnom hasičskom zbore tvoria jeho neoddeliteľnú časť.  Za aktívnu účasť chcem poďakovať všetkým zúčastneným za obetovaný čas a ochotu sa vzdelávať.