Ocenenie za top čin ľudskosti

Ocenenie za top čin ľudskosti

V piatok 2.12.2022 nám bolo cťou nominovať a aj osobne sa zúčastniť  7. ročníka „Ocenenie za aktívne občianstvo a ľudskosť 2022“,

kde sme my - dobrovoľní hasiči z Korne nominovali  obetavého človeka: Mariannu Bebčákovú (starostku obce Korňa a novozvolenú poslankyňu Žilinského samosprávneho kraja), ako ČLOVEKA  s veľkým srdcom. Je nielen čestnou ale zároveň aj aktívnou členkou nášho zboru. Častokrát je na mieste zásahu medzi prvými, ochotná pomôcť. Nevadí jej dážď, sneh, zima, noc... Nedá nám nespomenúť jeden z  jej skutkov: V januári 2019 krátko po polnoci vypukol požiar rodinného domu (Pre informáciu: v novembri 2018 krátko po jej zvolení do funkcie bol v obci aj požiar obecného úradu). Vonku ukazoval teplomer -20°C, ale ona neváhala...prebrodila sa snehom, nám hasičom v termoskách doniesla horúci čaj a rodine, ktorá prišla o strechu nad hlavou podala pomocnú ruku. Zabezpečila im ubytovanie, stravu a všetko potrebné a to až do doby, kým sa nepostavia na vlastné nohy. Rovnako neváhala ani v období pandémie spolu s nami aktívne pomáhať našim občanom,  v "skafandri" testovala svojich občanov, zabezpečovala im všetko potrebné, aby prekonali toto obdobie. Váži si každého z nás. Keď v januári 2021 dostala informáciu, že v neďalekej obci sa vyskytuje náš občan bez domova, zalarmovala nás. Previezli sme ho do Korne. Pani starostka mu zabezpečila prenocovanie, stravu a ráno prevoz do nemocnice, kde mu pre omrzliny museli amputovať prsty na nohe. Po preliečení mu pani starostka vybavila doklady a zabezpečila strechu nad hlavou. Nie je jej nikto ľahostajný, ku každému pristupuje s úctou. Na Štedrý deň zaniesla sociálne slabším v našej obci slávnostnú večer. Stará sa však o nich počas celého roka. Každého, kto k nej príde s požiadavkou, prosbou či smútkom, vypočuje, poradí ak sa dá aj nezištne pomôže.  Vážime si ju preto a veríme, že v tomto nám dajú za pravdu aj mnohí Korňania.

Gratulujeme k získaniu titulu v kategórii „Top čin ľudskosti“, ďakujeme usporiadateľom za skvelú akciu  a ostatným oceneným taktiež blahoželáme.

Kolektív Dobrovoľných hasičov z Korne