Odborné školenie hasičov 3.4.2011 - aktivita č.5

Image
Dňa 3.4.2011 sa bude konať v Starých Hamroch odborné školenie hasičov zamerané na záchranu a pomoc pri odstraňovanie následkov po dopravných nehodách + praktický výcvik. Účasť členov nutná. Aktivita v rámci schváleného mikroprojektu v III. kole výzvy FMP OP CS SR –ČR 2007-2013 (pod registračným číslom SK/FMP/03/016) s názvom „Korňa – Staré Hamry – priateľstvo a spolupráca“
Školenie po pdbornej stránke zabezpečia 6 prednášajúci - odborníci (2 z ČR a 4 zo SR).
Témy školenia:
- činnosť prevzatia správy o zásahu
- prevedenie samotného výjazdu k dopravnej nehode
- poskytnutie predlekárskej pomoci
- zaistenie vozidla proti pohybu
- vyslobodzovanie zranených osôb
- ostatné práce na zachytávanie prevádzkových a nebezpečných kvapalín
Aktivita sa bude realizovať v Starých Hamroch v hasičskej zbrojnici cezhraničného partnera. Zúčastní sa jej 25 hasičov zo Starých Hamrov a 25 hasičov z Korne

info u veliteľa: 0905 691 967

Tento mikroprojekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Fondu mikroprojektov spravovaného Trenčianskym samosprávnym krajom.