Mikroprojekt - VČS SDH Staré Hamry

Image
V rámci mikroprojektu Korňa-Staré Hamry "Priateľstvo s spolupráca" prinášame článok z VČS SDH Staré Hamry. Viac v celom článku...

Výročná členská schôdza v Starých Hamroch

Dňa 8.1.2011 sa v rámci mikroprojektu „Priateľstvo a spolupráca“ zúčastnilo 42 členov DHZ Korňa na výročnej schôdzi Sboru dobrovolních hasičů v partnerskej obci Staré Hamry. Po srdečnom a priateľskom privítaní otvoril schôdzu veliteľ SDH Staré Hamry. Po vypočutí výročnej správy, boli naši členovia informovaní o zásahoch našich partnerov. V diskusii oboznámil náš veliteľ všetkých prítomných s programom prebiehajúceho mikroprojektu. Tejto akcie sa zúčastnili starostovia oboch partnerských obcí Korňa a Staré Hamry (obidvaja sú členmi týchto organizácií). Po oficiálnej časti sa rozprúdila živá debata medzi našimi zástupcami a domácimi hasičmi. Vymieňali sme si množstvo skúsenosti zo zásahov proti požiarom a živelným pohromám. Najmä tí starší mali na čo spomínať a mladí ich s nadšením počúvali. Táto časť schôdze prebiehala pri chutnom pohostení. Celá akcia prebehla v príjemnej a milej atmosfére a nikto z prítomných necítil, že sme rozdelený štátnou hranicou. Na záver naši členovia pozvali miestnych dobrovoľných hasičov na výročnú schôdzu DHZ Korňa. Pevne verím, že táto druhá aktivita je len začiatok úspešnej spolupráce medzi DHZ Korňa a SDH Staré Hamry.

Tento mikroprojekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Fondu mikroprojektov spravovaného Trenčianskym samosprávnym krajom.

Odkaz aj s fotom http://www.korna.sk/files/01MikroprojektKornaStareHamry.pdf
aj na facebook: hasici korna