Okresné kolo DPO SR v Zákopčí – máj 2024

Okresné kolo DPO SR v Zákopčí – máj 2024

Na okresnom kole DPO SR, ktoré sa konalo na Zákopčí sa zúčastnili aj naše športové družstvá Dobrovoľného hasičského zboru Korňa v kategórii ženy a muži

(kde náš vekový priemer je okolo 18,5 roka). Jedná sa o mladé družstvá, ktoré zbierajú skúsenosti a to sa im darí veľmi dobre. Častejšie tréningy a ich mladá športová dravosť ich posúva vopred a už to je vidieť na ich zlepšujúcich sa výsledkoch. Muži v požiarnom útoku boli prvý a ženy štvrté, no po sčítaní časom požiarneho útoku a štafety - mužov delilo 0,43 sek. od tretieho miesta. No nevadí, dáme hlavy dokopy a ešte lepšie vyladíme detaily. V Štafete sa nám darilo menej. Musím podotknúť, že je to kolektívny šport a súťažné družstvo sa musí zohrať nielen na trati ale aj osobnostne. Táto prvá súťaž v požiarnom útoku bola pre nás veľmi prínosná, preto chcem poďakovať všetkým našim zúčastneným členom za obetu času a zdravia, ďalej usporiadateľom a všetkým dobrovoľníkom za bezchybnú organizáciu – ďakujeme.

 

V rekapitulácii zhrniem:

 

muži 1.miesto v požiarnom útoku,

ženy 4.miesto v požiarnom útoku,

v súťaži prebor jednotlivca: III. výkonnostná trieda dorast Šimon Jozek, III. výkonnostná trieda Igor Vyrobík a Rastislav Fatura,

najrýchlejší prúdar v požiarnom útoku : Matej Sučík