Veľká vďaka pre našich členov DHZ Korňa

A zas je tu čas, keď sa doma stretávame pri sviatočne prestretom stole, sviatočne naladení – v srdciach aj v mysli vnímame zázračné čaro Vianoc. S radosťou mu podliehame a aj v dobe internetu a mobilov nám dávne zvyky nepripadajú ani trochu čudné.

V tento sviatočný čas chcem poďakovať všetkým členom nášho DHZ Korňa aj pani starostke Marianne Bebčákovej, ktorí sa počas celého roka zúčastňujú na rôznych akciách, či už v zdravotnej pomoci, pri nešťastiach rôzneho druhu – ako sú povodne, požiare, havárie vozidiel, taktiež sú vždy nápomocní pani starostke pri rôznych podujatiach, ktoré organizuje obec.

Najväčšiu vďaku a obdiv si zaslúži veliteľ zboru Rastislav Fatura, ktorý je prakticky na každom zásahu a pri každej akcii. Je obrovský vzor pre ostatných členov a rovnako nás zastupuje aj ako poslanec obecného zastupiteľstva obce Korňa. Jednoducho, Rasťo je hasič telom aj dušou. Nezabúdame ani na našich mladých hasičov, ktorých vedie Milan Škulavík a Anabela Staniková. Taktiež zdravotnícky tím, ktorý vedie žena s obrovským srdiečkom Katarína Hrošová Šuriková a s ňou aj Natália Kmínková, Martin Gregor, Júlia Jakubcová, Veronika Staniková a ďalší.

Dôležitý je aj zásahový tím obetavých mužov a žien : Rastislav Fatura, Róbert Rapušák, Janka Rapušaková, Ján Bebčák, Milan Škulavík, Radoslav Nehera, Igor Vyrobík, Viliam Koniar, Dávid Fatura, Michal Veselka, Tomáš Gajdičiar, Peter Gančár, Mário Paľuch, Dávid Banetka, Šimon Jozek, Vladislav Bulej, Monika Dubačová a ďalší. Rovnako nezabúdajme aj na naše tylové zabezpečenie starších členov : Rudko Jaroš, Janko Mišolaj, Mária Faturová a Mária Faturová st., Jozef Sučík st.,  Jaroslav Chylík, Silvia Faturová + rodina Miloša Juríka, rodina Rastislava Duraja.

Taktiež venujme tichú spomienku a úctu našim predchodcom, členom a funkcionárom, ktorí na nás dávajú pozor z hasičského neba.

Želajme si v tento sviatočný čas najmä pevné zdravie, vzájomné porozumenie, spokojnosť, celospoločenskú podporu k plneniu humánneho poslania nášho DHZ Korňa. A ďakujem všetkým, čo nás akýmkoľvek spôsobom podporujú – či ako p.starostka, obecné zastupiteľstvo, zástupcovia ostatných samospráv, spolupracujúce organizácie, sponzori, rodičia, priaznivci ...

Ak by ste chceli nás podporiť napr. 2 %  z dane – tak Vám tiež ďakujeme, sme úspešne zaradení medzi ich poberateľov aj na ďalší rok.

S veľkou vďakou a úctou Miroslav Smažák, predseda DHZ Korňa