Vybudovanie športového ihriska pre hasičov a hasičské súťaže v Korni

DHZ Korňa bol v roku 2023 úspešný pri podaní žiadosti o dotáciu na Žilinský samosprávny kraj z dotačného programu Regionálne dotácie č. 1/2023.

Na realizáciu projektu: Vybudovanie športového ihriska pre hasičov a hasičské súťaže v Korni“ získal od ŽSK dotáciu vo výške 2.300,- €.

Realizáciou projektu bol naplnený cieľ, ktorým bolo vybudovanie úplne nového športoviska - tvorené trávnatou plochou a betónovou základňou pre hasičský šport. Športovisko bude slúžiť prioritne pre hasičov - trénovanie a konanie súťaži. Taktiež bol revitalizovaný verejný priestor – športový areál v obci Korňa určený pre všetkých športových nadšencov.

Športovisko je však verejne prístupné, takže ho budú využívať deti a mládež z našej ZŠ a MŠ, futbalisti TJ Kysučan Korňa pre rôzne pohybové aktivity.

Pred realizáciou projektu bola táto plocha pokrytá škvarou. Dobrovoľní hasiči v spolupráci aj s členmi futbalového klubu TJ Kysučan Korňa najskôr odstránili túto škvaru. Tú vyviezli a odstránili traktormi dobrovoľníci z obce. Postupne sa urobila zavážka zeminou. Pár sobôt dobrovoľníci zbierali kameni, hrabali zeminu. Po zavalcovaní sa zasiala tráva, o ktorú sa dobrovoľníci starali - hnojenie, zavlažovanie, kosenie. Následne sa vybetónovala betónová základňa a dnes sa môžeme pochváliť prvým reprezentatívnym športoviskom pre hasičský šport.

Musíme vyzdvihnúť spoluprácu všetkých dobrovoľníkov z obce - hasičov, futbalistov, detí zo ZŠ, obecných pracovníkov, ktorí ochotne pomáhali a vzájomne spolupracovali pri budovaní tohto športoviska. Všetkých to spojilo a spoločnými silami vytvorili nové športovisko, revitalizovali verejný priestor.

„Finančne podporil Žilinský samosprávny kraj“