Tréning Dobrovoľného hasičského zboru Korňa vo výcvikovom zariadení HaZZ Lešť

Tréning Dobrovoľného hasičského zboru Korňa vo výcvikovom zariadení HaZZ Lešť

   V priebehu mesiaca Apríl sme využili žiadosť Prezídia HaZZ SR o účasť na výcviku dobrovoľných hasičských jednotiek skupín A1 a A vo výcvikom zariadení HaZZ Lešť.

Následne sme vyrazili už o 4:00 hod. ráno ( SaP 9 členov DHZO Korňa + CAS 15 Iveco Daily + DA Ford Tranzit) do výcvikového zariadenia Lešť. Pre tých čo boli na základnej vojenskej službe sú to známe priestory, pre tých čo sa stretli s uniformou len u hasičov - to bolo veľké prekvapenie, keď videli množstvo bojovej techniky s vojakmi, bojové taktické trenažéry ale pre nás najmä trenažéry zamerané na našu hasičskú a záchranársku činnosť. Skupiny A1 a A sú zaradené v rámci rozloženia SaP, ako tie najzdatnejšie, najlepšie vybavené a najlepšie vycvičené. Musia byť schopné zdolať samostatne viaceré zásahy a úlohy. Aj v rámci týchto výcvikov vo VC HaZZ Lešť musíme pochváliť inštruktorov jednotlivých zariadení a ich nadriadených za ich veľmi profesionálny výcvik, odbornosť a kvalitu pri vykonávaní výcviku aj dobrovoľných hasičských jednotiek. Výcvik zložený z teórie a praxe bol veľmi osožný ale i náročný, členovia hasičských jednotiek vykonávali podobný výcvik, ako ich profesionálni kolegovia – veď na zásahu vykonávajú rovnakú činnosť s rovnakou zodpovednosťou. Naša skupina bola tvorená členmi DHZO Žilinského kraja a sme veľmi radi, že tohto výcviku sme sa mohli zúčastniť. Ďalej dávame klobúk dole aj pred ženami, ktoré absolvovali tento výcvik zarovno nami mužmi – no a boli aj z iných DHZO. Tento výcvik hodnotím veľmi pozitívne a ďakujeme.