Odvoz humanitárnej pomoci od Dobrovoľných hasičov  Žilinského kraja pre Ukrajinu

Odvoz humanitárnej pomoci od Dobrovoľných hasičov Žilinského kraja pre Ukrajinu

V Nedeľu 27.3.2022 na žiadosť Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR v Žilinskom kraji sme vykonali prevoz humanitárnej pomoci (lekárničky, lieky, potraviny, hygienické potreby) pre Ukrajinu. Materiál sme vyzdvihli v Odbornej škole DPO SR

v Martine a vyrazili na východ, nazbieraný humanitárny materiál nazbierali členovia DPO Žilinského kraja. Na ďalšej zastávke sme sa zastavili vo veľkých potravinách a dokúpili sme ďalšiu pomoc od našich členov DHZ Korňa (múku, cukor, ryžu). Následne sme pokračovali na východ, kde sme materiál odovzdali do miesta, kde materiál triedili a následne nakladali do vozidiel Dobrovoľného hasičského zboru Chmeľov, ktorý ho prevážajú cez hranice do postihnutých oblastí. Všetkým čo priložili ruku k dielu obrovské ďakujeme.