Na akcii „Schody 2021“ nechýbal ani DHZ Korňa

Na akcii „Schody 2021“ nechýbal ani DHZ Korňa

V piatok 20.8.2021 sa konal v Bratislavskej Inchebe už 22.ročník hasičskej súťaže „ Memoriál Vladimíra Rúžičku 2021 “ – hasiči si takto pripomínajú kolegu, ktorý v roku 1997, vo veku 30 rokov zahynul pri výkone povolania. Akciu už tradične zorganizovali hasiči z Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy v spolupráci s ich športovým klubom. 

 Účelom súťaže je v kompletnej zásahovej výstroji a s použitím autonómneho dýchacieho prístroja vybehnúť na najvyššie poschodie budovy Incheba.  Už po druhý krát sa tejto medzinárodnej súťaže zúčastnili, aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa a to už dve dvojice, kde súperili medzi 50 súťažnými dvojicami. Pre našich členov to bola veľká skúsenosť i keď nezvíťazili – patrí im obdiv a poďakovanie. Tá mladšia dvojica získala 16. miesto (zlepšenie oproti minulému roku o 14 sekúnd a obdiv patrí aj druhej staršej dvojici, v ktorej mali nači členovia nad 40 rokov (umiestnenie v strede výsledkového poľa). Budúci ročník bude pre nás výzvou a chceme pripraviť, aj ženské družstvo, ktoré už tento rok si to bolo osobne pozrieť. Počas súťaže sme sa po ročnej prestávke porozprávali aj ostatnými profesionálnymi a dobrovoľnými kolegami. V mene vedenia DHZ Korňa im ďakujeme za aktívnu prípravu a odhodlanie zdolať nové výzvy. V prípade, že sa Vám naša činnosť páči – neváhajte a poďte medzi nás.