Záchrana života – pán bez domova

Bolo 13.2.2021 nie piatok trinásteho, ale sobota trinásteho večer, teplomer ukazuje – 13 ºC. Zvoní telefón veliteľa DHZ Korňa, kde na druhej strane pani starostka obce Korňa Ing. Mariana Bebčáková nás žiada o pomoc pri transporte osoby (občan obce Korňa), ktorý prespáva v opustenej budove bez domova v Klokočove, nakoľko jej táto skutočnosť bola ohlásená z tiesňovej linky 112.

Následne je vyhlásené zvolanie členov DHZ Korňa a zraz v hasičskej zbrojnici, kde sa sily a prostriedky rozdelia na tri skupiny. Prvá skupina vybavená ochrannými ochrannými prostriedkami s vozidlom First Respondent vyráža na určené miesto do obce Klokočov, druhá skupina s pani starostkou prichystáva provizórne ubytovanie + teplé oblečenie, stravu, nealko nápoj, čaj a tretia skupina je pripravená na dezinfekciu zasahujúcich členov a vozidla, nakoľko nieje vyvrátená ani potvrdená anamnéza COVID 19. Po príchode na miesto je pán nájdený v zanedbanom stave, uzimený, vyčerpaný a hladný. Členom uvádza, že je občan Korne a nieje zranený len uzimený. Následne ho členovia DHZ Korňa s jeho skromnými osobnými vecami prevážaju do núdzového  ubytovania, čo zariadila pani starostka. Po návrate na základňu sú zasahujúci členovia dezinfikovaný, následne aj zasahujúca technika a vybavenie.

Na záver Vám neskromne poviem, že táto okamžitá reakcia a pomoc p. starostky, jej manžela a zasahujúcich členov DHZ Korňa zachránila pánovi bez domova život, nakoľko do rána poklesli teploty ešte nižšie.