„ Vyčistili sme si obec“ pomáhalo aj 21 členov DHZ Korňa

Dňa 15.4.2011 (piatok) pri príležitosti dňa zeme, obec Korňa zorganizovala celodennú akciu s cieľom vyčistiť obec - okolie ciest, potokov, nelegálnych skládok, cintorína, futbalového ihriska a verejných priestranstiev. Po úvodnej inštruktáže od starostu obce sa zúčastnení rozdelili do skupín a postupne začali zbierať odpad po našich „slušných občanoch a turistoch“.

Už po pár hodinách zberu bolo potrebné zúčastneným dodať viac vriec, nakoľko odpadu bolo neúrekom, spolu za tento deň boli zozbierané 4 vlečky odpadu (obsahovali najmä plastové fľaše, igelitové tašky, krabičky od cigariet, kúsky kobercov a aj použité detské plienky) – toto všetko pozbierali do igelitových vriec občania, ktorým nieje ľahostajné prostredie v našej obci.

Tejto akcie sa aktívne zúčastnili aj zamestnanci a administratívne pracovníčky obce, žiaci základnej školy pod vedením svojich učiteľov, občania obce a 21 členov Dobrovoľného hasičského zboru v Korni (títo vyčistili najmä koryto a breh rieky Korňanka).

Zdroj a foto: Rastislav Fatura, poslanec OZ v Korni, veliteľ DHZ Korňa

www.hasicikorna.sk