Úspešná pátracia akcia na Živčákovej

Úspešná pátracia akcia na Živčákovej

6.6.2022 18:38 hod.  Na základe ohlásenia člena DHZ Korňa p.Jozefa Jančíka, že je nezvestný starší pán účastník zájazdu na Živčákovú, ktorú nahlásil veliteľovi DHZO Korňa Rastislavovi Faturovi. Následne boli zvolaní členovia DHZO Korňa a

pod vedením VD Milana Škulavíka po vyťažení svedkov spoločne s políciou začali nezvestného pána vo veku 87 rokov hľadať. Príslušníci polície vypočuli svedkov a určili postup vyhľadávania. Nakoľko sa jednalo o veľmi veľký lesný priestor, veliteľ DHZO Korňa spoločne po dohode s operačným stediskom KR HaZZ Žilina začali povolávať daľšie posilové hasičské jednotky dobrovoľných hasičov z obcí Vysoká nad Kysucou, Vys. N Kys. časť Horný Kelčov, Klokočov, Staškov, Stará Bystrica, Zákopčie Ústredie, Zákopčie Tarabov, Olešná a mesta Turzovka, na miesto taktiež vyrazila Horská Služba. Zásah začala komplikovať tma a veľmi členitý terén. Preto vyhľadávací dron bol nasadený len krátky čas. Počas zásahu bolo vytvorených viacero pátracích skupín, až napokon krátko po 22:00 hod. bol nezvestný pán nájdený. Nezvestný pán, ktorý je občanom Českej republiky bol zdezorientovaný,ale bez zranení. Následne sa postupne zasahujúci vrátili k svojej technike a následne na základňu. Úspešnosť akcie bola najmä veľmi dobrá spolupráca prísklušníkov polície s členmi Dobrovoľných hasičských zborov, operačného strediska KR HaZZ Žilina a veliteľa DHZO Korňa pri zvolávaní viac ako 65 hasičov.

Pri zásahu nedošlo k pošk. techniky ani k zraneniu zasahujúcich hasičov.

Všetkým zúčastneným patrí obrovské ďakujem, nakoľko starký bol zachránený.