Naši členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa  sa zúčastnili školenia Heavy Rescue Eurotrip

Naši členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa sa zúčastnili školenia Heavy Rescue Eurotrip

V dňoch 1.6 a 2.6.2021 sa naši členovia zúčastnili na školení Heavy Rescue Eurotrip od Resqtec. Presnejšie sa jednalo o spôsoby použitia vyslobodzovacieho náradia, 

či už na princípe hydraulického vyslobodzovacieho náradia, ale aj do popredia prebíjajúc sa aku vyslobodzovacieho náradia a stabilizačných, dvíhajúcich systémov pri využití stlačeného vzduchu s kombináciou rozpier. Toto školenie bolo pre nás veľmi užitočné a náučné, nakoľko sme zaradení v rámci rozdelenia SaP do skupiny A. Školenia sa mohlo zúčastniť len obmedzené množstvo účastníkov, vzhľadom na prijaté epid. opatrenia. Sme veľmi radi, že sme mohli využiť pozvanie a ďakujeme firme Firesystem za zorganizovanie takejto skvelej akcie.