Dobrovoľní hasiči z Korne pomáhajú  dezinfikovať priestory v Kysuckej Nemocnici Čadca

Dobrovoľní hasiči z Korne pomáhajú dezinfikovať priestory v Kysuckej Nemocnici Čadca

Od začiatku pandémie COVD 19, členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa vyrazili na výpomoc do NsP Čadca, presnejšie išlo o vykonávanie dezinfekcie priestorov nemocnice. Na tejto akcii sa zúčastnili 4 naši členovia, ktorí za pomoci tlakových rozprašovačov vo vnútorných priestoroch a motorového čističa na vonkajších priestorov postupne vykonali dekontamináciu podľa pokynov vedúcej epidemiologičky. Na základe žiadosti riaditeľa NsP Čadca Ing. Martina Šenfelda sme ponúkli našich členov a vybavenie, no dezinfekčný roztok dodala NsP Čadca.

Počas našej práce sme sa stretli len s pozitívnym ohlasom lekárov, personálu i samotných pacientov. Táto činnosť je trošku iná ako naša bežná činnosť, no vzhľadom k vzniknutej situácii sme pružný a dokážeme sa prispôsobiť, veď možno aj my, či naši blízki budú potrebovať pomoc v tomto zariadení.

Ďakujeme Všetkým našim členom za venovaný čas a službu v prospech zdravia nás všetkých .