28.4.2017 – povodňové práce

Dňa 28.4.2017 od 8:00 hod. členovia DHZ obce Korňa (16 členov + 4 vozidlá + protipovodňový vozík) a pracovníci obce (bager + traktor) podľa pokynov starostu obce vykonávajú záchranné práce a odstraňujú následky povodní v našej obci. Zasahovali sme aj v Sučikov, U Žilov, U Dubači, U Sobčákov, Murašonky, U Bohači, U Pekárne, Korňa Ústredie, Zátoka, Komaniková, U Starého kostola, na Grúni – jednalo sa najmä o popadané stromy v toku rieky, zanesené priepusty, utrhnutý breh v toku rieky a podmytý telefónny stĺp. Zásahy vykonávané s technikou DHZO Korňa a členmi - od 8,00 hod do 20,00 hod. TA Nissan Navara Štvorkolka CANAM CAS 15 Iveco Daily VA Lada Niva + protipovodňový vozík Motorové a elektrické čerpadlá, motorová píla a technika obce Korňa + zamestnanci obce Traktorbager Traktror s vlečkou a ručným náradím. Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa