56 hasičských družstiev u nás v Korni + video


V nedeľu 24.7.2011 od 11.00 hod. v areáli DHZ Korňa sa konala aktivita č.9 „I. ročník hasičskej súťaže cezhraničnej spolupráce obcí Korňa a Staré Hamry“ v rámci mikroprojektu, ktorý je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Fondu mikroprojektov spravovaného Trenčianskym samosprávnym krajom. Tejto prestížnej súťaže sa okrem domácich piatich družstiev zúčastnili aj hasiči družobnej obce Staré Hamry.


Súťažilo sa vo viacerých kategóriách a spolu sa tejto akcie zúčastnilo 56 hasičských družstiev z Čiech, Moravy a Slovenska. Pre všetkých bolo pripravené bohaté občerstvenie a program, ako napr. živá hudba Valentína Čekovského, tombola s 90 cenami a následne po skončení súťaže diskotéka.

Súťaž podporili svojou účasťou aj riaditeľ KR HaZZ pplk. Ing. Jaroslav Kapusniak, riaditeľ OV DPO v Čadci Ladislav Dedič, predseda OV DPO Ľudovít Kováčik, starosta obce Jozef Kontrík, zástupcovia partnerskej obce Staré Hamry a moderátor podujatia František Hurík. Počasie vydržalo a tak prítomný športovci mohli dosahovať úctyhodné výkony: napr. 1. miesto v hlavnej kategórii SSHL dosiahlo časom 14,617 sek družstvo DHZ Podvysoká, najrýchlejší prúd v tejto kategórii získal reprezentant DHZ Korňa Štefan Belko časom 14,334 sek., v kategórii žien najviac šťastia mali členky DHZ Horný Kelčov časom 18,57 sek., najrýchlejšia bola ich ľavá prúdarka Strížová.

Domácim dievčatá štastena nepriala a tak sa neumiestnili v prvej trojke, no hrial ich pocit dobrej vykonanej práce pri pomoci priebehu podujatia. Domáci reprezentanti DHZ Korňa dosiahli pekné 3.miesto časom 15,011 sek., kde ich len pár tisícin sekundy delilo od víťazstva.

Súťaže starších pánov nad 40 rokov sa na zúčastnili aj domáci hasiči, ktorých predbehli členovia DHZ Raková. V kategórii širokých hadíc sa najlepšie darilo hasičom z Bytčice (okr. Žilina). V priebehu súťaže bolo aj slávnostne odovzdané terénne vozidlo Nissan Navara pre Dobrovoľný hasičský zbor Korňa, zakúpené z prostriedkov obce, vhodné najmä na technické zásahy a prevoz výzbroje, výstroje zakúpenej z mikroprojektu obcí Korňa – Staré Hamry.

Celá súťaž bola vyrovnaná a napínavá, až do jej ukončenia – nakoľko na konci štartovali dve špičkové družstvá z Českých SDH Vrbice (v zostave mali aj reprezentantov ČR v hasičskom športe). Družobnej organizácii SDH Staré Hamry sme darovali tortu Európskej Únie, ktorá im veľmi chutila.

V mene výboru DHZ Korňa je potrebné úprimne poďakovať všetkým členom DHZ Korňa, fanúšikom, priaznivcom a podporovateľom za aktívnu pomoc pri tejto aktivite. V obci je nevyhnutné, aby boli deti, mládež a občania motivovaní k záslužnej činnosti, akou je zachovanie odkazu hasičstva „Bohu na slávu a ľuďom na pomoc“.


Spracoval: Rastislav Fatura

Foto: DHZ Korňa, video Štefan Belko

www.hasicikorna.sk