Okresná súťaž v Starej Bystrici bola pre našich

Okresná súťaž v Starej Bystrici bola pre našich

najmladších hasičov z Korne úspešný - to je ten najkrajší darček ku dnešnému dňu otcov, aj tých hasičských :-)

 V nedeľu 18.6.2023 už o 6:00 hod. ráno sa naši najmladší hasičikovia a ich tréneri, vodiči schádzajú pre hasičskou zbrojnicou u nás v Korni.

Čakal nás dlhý spoločný deň, kde si deti zmerali sily s detskými hasičskými kolektívmi okresu Čadca. Počasie prialo a aj nás poopaľovalo, no najväčšiu radosť nám urobil náš chlapčenský tým DHZ Korňa a časom 18,28 sek. získali prvé miesto v požiarnom útoku a získali krásny pohár. Prekvapením bola aj najrýchlejšia štafeta našich mladých chlapcov, za ktorú im patrí ďalšie uznanie a soška. Dievčenskému kolektívu sa taktiež darilo, no ich konkurencia bola silnejšia. Počas týchto závodov prišli pozrieť svoje ratolesti aj niektorý rodičia a boli na nich právom pyšný. Detičky gratulujeme a držíme Vám palce aj na budúce. Počas akcie naši členovia ošetrili aj drobné úrazy spôsobené zanieteným športovým zápalom. Ďakujeme trénerom Anabelke a Milanovi, vodičom Peťovi, Igorovi, Tomášovi ... za obetovaný čas a chuť sa venovať tým najmenším, veď v tejto dobe, už nie je veľa takých obetavých ľudí, čo sa venujú Vašim deťom bez nároku na odmenu.

Rastislav Fatura, veliteľ Dobrovoľných hasičov z Korne