Školenie dobrovoľníkov na obsluhu  automatického externého defibrilátora u hasičov v Korni

Školenie dobrovoľníkov na obsluhu automatického externého defibrilátora u hasičov v Korni

Dňa 30.12.2021 sa uskutočnilo školenie dobrovoľníkov na obsluhu automatického defibrilátora u Dobrovoľných hasičov v obci Korňa. Dobrovoľný hasičský zbor Korňa nakoľko vlastní tento AED (automatický externý defibrilátor) je zaradený, aj ako FIRST RESPONDET, kde na základe výzvy operačného strediska zdravotnej záchrannej služby je schopný vyraziť na miesto udalosti.

V rámci podpory Žilinského samosprávneho kraja a sekcie pre mládež ŽSK, ktorí akciu podporili sa mohlo konať toto verejnoprospešné školenie. Do tejto akcie sa zapojila aj časť zamestnancov obce na čele s pani starostkou obce, časť zamestnancov ŽS Korňa, MŠ Korňa na čelej s ich riaditeľkami, dobrovoľní hasiči z obce Stará Bystrica a dobrovoľní hasiči z Korne. Poďakovanie patrí, aj certifikovanému inštruktorovi, Firesystem s.r.o. za  odborné zastrešenie školenia, obci Korňa za poskytnutie priestorov. Udalosť sa konala v 5 členných skupinách + inštruktor, ktoré sa striedali v jednotlivých časových intervaloch. Ďakujeme všetkým za účasť a ich dobrovoľnícke srdce.