Kurz IC RRT pre členov DHZ Korňa

V dňoch 24 až 26.3.2017 sa členovia DHZ Korňa zúčastnili druhého stupňa vzdelávania IC RRT teda Kurz rýchleho nasadenia. Tento kurz sa konal pod štítmi našich slovenských Tatier.

V prvý deň sa členovia oboznámili s členstvom v Asociácii Samaritánov Slovenska oboznámili sa z potrebnými informáciami, ktoré sa im zídu ak pôjdu na záchrannú misiu. Vo večerných hodinách im prezident asociácie ukázal ako to bolo na misii na Haiti. V sobotu dopoludnia im bola vysvetlená orientácia v teréne a po obede si vyskúšali orientáciu v teréne pomocou GPS súradníc. Vo večerných hodinách si zopakovali prvú pomoc a po večeri sa oboznámili z misiou na Filipínach. V nedeľu dopoludnia zúčastnení členovia boli zaškolení do postavenia stanového mestečka, ktoré má obsahovať základné potreby a kde sa cvičili na postavenie stanov a tylového zabezpečenia. Pokračovaním bude štvordňové poľné cvičenie FTX, ktoré sa bude konať koncom apríla. Na konci tohto školenia im bol odovzdaný certifikát o absolvovaní.

Spracoval: Dávid Hroš DHZ Korňa