Hasiči z Korne na súťaži v Žiline „O pohár sv. Floriána“ + video

Image
Dňa 16.5.2010 sa konal hasičská súťaž v meste Žilina v objekte Záchrannej brigády HaZZ. Petronát nad súťažou prebral primátor mesta Žilina Ivan Harman a Severoslovenská Hasičská Liga. Kysuce reprezentovali aj hasičky z Dobrovoľného hasičského zboru Korňa,

ktoré sa počas celej zimy venovali náročným tréningom, kde si udržiavali a zlepšovali svoju kondíciu.Dievčatá vyštartovali ako 13 družstvo. O trinástke sa hovorí, že je to nešťastné číslo, ale u našich dievčat to však neplatí. Námaha nepadla nazmar a časom 19,470 sek. Boli jednoznačné víťazky v kategórii žien (aj keď ich priemerný vek je 16 rokov). Korňanským mužom sa darilo menej no skončili v strede výsledkovej listine – nakoľko došlo k pošmyknutiu jedného z prúdarov, najúspešnejší z mužov bolo družstvo z MVK Staškov. Po odovzdaní vecných cien a pohárov sme sa spoločne išli pozrieť na rôzne hasičské auta, pri ktorých sme sa aj dozvedeli veľa nových informácií, potom spoločné fotografie a po náročnej a zaslúženej súťaži sme si išli dať niečo dobré na nedeľný obed. Všetci dúfame, že hasičská sezóna 2010 bude pokračovať stále len lepšie...