Prispejte nám 2% z dane - inak pôjdu štátu, ďakujeme

Image
Občianske združenie Dobrovoľný Hasičský Zbor Korňa, ičo: 001774743009, ktorý má vedený účet v Slovenskej Sporiteľni - číslo účtu 313831884/0900 Vás prosí o 2% z dane fyzických osôb, zamestnancov, právnických osôb a fyzických osôb podnikateľov.

Prispejte 2% z dane pre Dobrovoľný Hasičský Zbor Korňa

Adresa: 023 21 Korňa

Z poskytnutých finančných prostriedkov bude zakúpená výstroj a výzbroj pre hasičov, mladých hasičov, hasičky, na výcvik a záchranu osôb, uvedený materiál bude zverený v správe Dobrovoľného Hasičského zboru Korňa.

Percentá, ktoré venujete pre nás nie je sumou „navyše“, ale časťou Vášho povinného odvodu. Svojím rozhodnutím túto čiastku presmerujete na účel, ktorým mienite podporiť našu humánnu činnosť a odkaz našich predchodcov „BOHU NA SLÁVU – BLÍŽNEMU NA POMOC“.

Naše združenie je zaregistrované notárskou komorou, ako poberateľ 2% z dane – čo si môžete overiť aj internetovej stránke Notárskej komory SR www.notar.sk

Viac informácií o podmienkach poskytnutia 2% a tlačivá získate na internetovej stránke www.rozhodni.sk – po prípade zavolajte predsedovi DHZKorňa: M. Smažákovi, tel.: 0908 123 737, alebo veliteľovi DHZ R. Faturovi 0905 691 967.

Tlačivá a informácie Vám poskytnú aj účtovníčky, ktoré Vám budú vypočítavať daň z príjmov.

Za Vašu podporu ďakujú členovia DHZ Korňa

Postup krokov na poukázanie 2% pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov.

1. Do 15.02.2010 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň

2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo
Potvrdenie o zaplatení dane

3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane- to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,32 €.

4. Vyberte si jedného prijímateľa zo Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2010.

5. Prečítajte si Poučenie na vyplnenie Vyhlásenia, ktoré sa nachádza na druhej strane Vyhlásenia.

6. Údaje o Vami vybratom prijímateľovi napíšte do Vyhlásenia spolu so sumou, ktorú mu chcete poukázať.

7. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2010 na
daňový úrad podľa Vášho bydliska.

8. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% v prospech Vami vybraného prijímateľa.

Poznámky:

- Do kolónky ROK sa píše 2009

- Tento rok sa obe tieto tlačivá podávajú výlučne na daňový úrad podľa Vášho bydliska
- Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie Vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.

- IČO prijímateľa sa do kolóniek vypisuje zľava .