Požiar drevenice U Šulcov

Image
Dňa 8.4.2008 v čase o 17.00 hod. bol ohlásený požiar hospodárskej budovy v našej obci Korňa, časť U Šulcov. Bol vyhlásený poplach a na miesto požiaru sme vyrazili s technikou LADA NIVA a CAS 32 Tatra 148 v počte 13 členov a profesionálni hasiči z HS Turzovka, HS Čadca a ZB HaZZ Žilina. Fotto v článku.. Z dôvodu tažkého a nedostupného terénu sa na miesto požiaru dostavil len jeep LADA NIVA (DHZ Korňa), ostatnú techniku nebolo možné použiť. Po príchode na miesto požiaru, bola hospodárska budova v 3 fáze požiaru a drevenica v 2 fáze požiaru. Sily a prostriedky sa sústredili na ochranu okolitých objektov a dreveníc. Zásah bol ukončený nadránom, miesto požiariska bolo ešte dodatočne obhliadnuté členmi DHZ Korňa o 8,00 hod. a 12,00 hod.