Cvičenie LOST IN THE FOREST aj s DHZ Korňa – marec 2024

Cvičenie LOST IN THE FOREST aj s DHZ Korňa – marec 2024

V sobotu 23.3.2024 sa aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa zúčastnili cvičenia v okrese Kysucké Nové Mesto, kde nás prizvali

usporiadatelia a vzhľadom na našu spoluprácu sme neodmietli a veľmi radi sme sa zúčastnili. Toto cvičenie, ktoré sa odohrávalo v nočných hodinách, komplikoval ťažko dostupný premočený terén a veľmi dobre nainscenovaný figuranti. Zameranie cvičenia bolo najmä na vyhľadávanie nezvestných osôb, poskytovanie prvej pomoci a následného transportu do hniezda ranených. Cvičenia sa zúčastnili spoločne aj dobrovoľní hasiči z Oškerdy, Snežnice, Ochodnice, Dolného Vadičova, Horného Vadičova, Poviny, Budatínskej Lehoty, Rudinky a Kysuckého Nového Mesta. Pri príjazde nás priateľsky privítal aj primátor Kysuckého Nového Mesta. Zasahujúce hasičské jednotky si počínali veľmi dobre i keď fingovaný zásah komplikoval strmý terén a iné aspekty, ktoré sú bežné pri rozsiahlych akciách. Chceme poďakovať usporiadateľom za možnosť sa zúčastniť, spoluzasahujúcim za spoluprácu, našim členom za obetavosť a úsilie. Treba pripomenúť, že zásah či cvičenie sa začína potrebnou prípravou, zbalení výstroje a výzbroje, vozidiel – samotný presun – cvičenie, či zásah – potom zbalenie, umytie a následné uloženie, preto ďakujem našim členom za ich aktívnu účasť / boli ste výborný, usilovný a to je základ pre dobrovoľníctvo v tejto spoločnosti. Ešte raz ďakujem všetkým a najmä usporiadateľom.

 

SaP DHZ Korňa

18 členov
TA Nissan Navara
DA Ford Tranzit
CAS 15 Iveco Daily + vozík
Štvorkolka
Tylové zabezpečenie: termokamera, stany, postele, osvetlenie, elektrocentrála, nosidlá, back boardy, monitor