Zásahy za rok 2008

Pretláčanie kanálov po povodniach

Po letných povodniach 2008 hasiči z DHZ Korňa pomáhali pri pretláčaní kánálov v obci, pri tejto činnosti si aj preskúšali viaceré možnosti využitia CAS 32 T 148 s kombináciou plávajúceho čerpadla.

Hľadanie nezvestnej osoby

MB Sprinter DHZ Korňa 1+5

MBVario HaZZ HS Turzovka 1+2

WVGolf Polícia Čadca 1+1

WV Golf Polícia Čadca 1+1+ sl.pes

Po prevzatí správy od oper. dôstojníka Polície, bol prevedený výjazd z vozidlom MB Sprinter v počte 1+5. Jednalo sa o vyhľadávanie nezvestného občana obce Korňa,ktorý je nezvestný. Členovia DHZ Korňa s príslušníkmi HaZZ HS Turzovka a Políciou sa rozdelili na skupiny a hľadali v celej dlžke koryta rieky Korňanka až po Turzovku časť Predmier. Jednotlivé splavy boli prehrabané hákmi a čakanmi. Po prezretí koryta rieky a priľahlých lesíkov,rybníkov z negatývnim výsledkom bolo po dohode s políciou pátranie ukončené.

Horúce chvíle pod Živčákovou

DHZ Korňa spolupracuje aj z profesionálnymi hasičmi HaZZ Čadca pri požiaroch, nehodách, povodniach a iných špeciálnych zásahoch. Posledný zásah DHZ Korňa a HaZZ Čadca (HS Turzovka) bol 13. februára 2008 po 20 hod., kde hasiči zachraňovali vodiča P.K (z Košíc), ktorý podcenil cestu na pútnické miesto Živčáková a zošmykol sa nad priepasť, kde vozidlu a vodičovi hrozilo zrútenie. Vodič mal šťastie, že spolupráca polície, HaZZ a DHZ bola rýchla a účinná. Na otázku šťastného vodiča OCTAVIE, čo to bude stáť ??? - záchranári odpovedali s úsmevom: „Pán boh zaplať." Veď platí motto „Bohu na slávu a blížnemu na pomoc".