Ďaľšie kolo TFA Salašská rozhledna

Ďaľšie kolo TFA Salašská rozhledna

V sobotu 7.8.2021 vyrazili naši dvaja členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa zmerať si svoje sily, kondíciu a hasičskú zručnosť na hasičskú súťaž – Železný hasič TFA, ktorá sa tentokrát konala v CZ na Salašskej rohľadni.

 Súťaž zaradená do Zlínskej ligy železný hasič. Súťažiaci museli zdolať nasledovné disciplíny: roztiahnutie hadíc, prekonanie bariéry, motanie hadíc, transport figuríny 80 kg, údery kladivom do hammerboxu, transport záťaže tunelom, beh s hadicou do kopca, ťahanie záťaže na lane a vybenutie 112 schodov na rozhľadňu. Podľa slov zúčastnených to bola jedna z najťaších súťaží. Naši členovia Vlado a Jano (kde Jano mal premiéru) túto trať zdolali a dokázali svoju veľmi dobrú kondíciu, veď na mieste veľa súťažiacich súťaž nedokončilo. Nezabudnem spomenúť, že súťažili v najťažšej kategórii MASTER, kde mali komplet výstroj s použitím autonómneho dýchacieho prístroja, ako pri bežnom zásahu v zadymenom prostredí. Touto cestou chceme poďakovať kolegovi Vladimírovi Haluškovi DHZ Zákopčie Ústredie za rady a usmernenie, nakoľko má v takýchto súťažiach viac skúseností. Na záver spomeniem, že to boli traja Slováci, ktorí sa tejto súťaže zúčastnili, úprimne ďakujeme za reprezentáciu a ďakujeme, že ste aktívni členovia nášho Dobrovoľného hasičského zboru Korňa.