Schody 2020 aj s DHZ Korňa

Schody 2020 aj s DHZ Korňa

V piatok 21.8.2020 sa konal v Bratislave už 21.ročník hasičskej súťaže „ Memoriál Vladimíra Rúžičku 2020 “ – hasiči si takto pripomínajú kolegu, ktorý v roku 1997, vo veku 30 rokov zahynul pri výkone povolania. Akciu už tradične zorganizovali hasiči z Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy v spolupráci s ich športovým klubom.  Tento rok  prvýkrát súťažiaci zdolali takmer dve desiatky poschodí v budove INCHEBY.  Po prvý krát sa tejto medzinárodnej súťaže zúčastnili aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa.

Hasičské dvojice museli zdolať výškový budovu Incheby v plnej zásahovej výstroji s autonómnym dýchacím prístrojom, kde váha výstroje presahuje 18 kg.  Pre našich členov to bola veľká skúsenosť i keď nezvíťazili – patrí im obdiv a poďakovanie, veď sa umiestnili v strede výsledkového poradia. Budúci ročník bude pre nás výzvou a chceme pripraviť, aj ženské družstvo.

Počas súťaže nás pozdravil a porozprával sa o našej činnosti minister vnútra SR Ing. Roman Mikulec, MSc. a prezident Hasičského a záchranného zboru SR plk. Ing. Pavol Mikulášek.