Dobrovoľný hasičský zbor Korňa v Severoslovenskej hasičskej lige 2010

Image
Zrealizovanie myšlienky založiť SSHL bolo v novembri 2006. Vo februári 2007 bola vykonaná registrácia na MV SR a záštitu nad ligou zobral predseda ŽSK Ing. Juraj Blanár. Medzi zakladateľov tejto ligy patrí aj DHZ Korňa, ktorý je aj jeho súčasťou počas všetkých štyroch ročníkov. V tomto 4. ročníku obec Korňa reprezentovalo družstvo mužov a žien.

V tvrdej konkurencii a pár nevydarených kolách sa Korňanskí hasiči celkovo umiestnili v kategórii mužov na 3.mieste a v kategórii žien na 2.mieste, ktoré po dvoch rokoch tvrdej driny sa vypracovali takmer na vrchol a tým si vybudovali rešpekt a úctu.. Tento ročník bol vyrovnaný a o celkovom umiestnení rozhodovalo kolo konané v Turčianskych Kľačanoch, kde sa začalo dvanáste a zároveň posledné kolo Severoslovenskej hasičskej ligy, kde sa malo rozhodnúť o víťazstve. Napriek tomu, že počasie družstvám moc neprialo, aj tak viaceré družstvá či už mužov a žien dosiahli úctyhodné časy . Jednotlivé družstvá v tento deň dali zo seba naozaj všetko, len aby získali ďalšie body nato, aby zmenili poradie v tabuľke . Muži DHZ Korňa pomiešali poradie časom 14,924 sek. a skončili na 2.mieste, no dievčatám z Korne sa darilo menej a skončili na 7. mieste v tomto kole. Po ukončení súťaže sa rozdávali poháre nielen za umiestenie v tento deň, ale aj za celkové bojovanie počas celej Severoslovenskej hasičskej ligy .

Výbor DHZ Korňa týmto ďakuje všetkým reprezentantom, vedeniu obci Korňa, sponzorom a priaznivcom za podporu v 4.ročníku VŠEVED FIREATTACK Severoslovenskej hasičskej ligy 2010. V znamení posolstva hasičstva „Bohu na slávu, blížnemu na pomoc“. Hasičstvo a šport je aktivita, kde sa ľudia športového ducha stretnú, zašportujú a zároveň si precvičia vedomosti, zručnosti potrebné k vykonávaniu zásahov či už k požiarom, povodniam alebo iným mimoriadnym udalostiam – nakoľko v poslednom čase sami vidíme vrtochy počasia. DHZ Korňa ďalej dáva do pozornosti, že aj v novom školskom roku bude prebiehať krúžok mladých hasičov v spolupráci so základnou školou, viac na www.hasicikorna.sk .

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa