Hasiči z Korne na dvojdňovke na Liptove + video

Image
Dňa 7. 8. 2010 o 14 hodine v Liptovskej Teplej sa zahájilo 8. kolo Severoslovenskej hasičskej ligy. Zmerať sily si prišlo 37 hasičských družstiev, z toho 27 družstiev bolo účastníkov Severoslovenskej hasičskej ligy v kategóriach muži a ženy. Ostatných 9 družstiev súťažilo v kategórii „široké hadice“. Pekné počasie prispelo aj ku kvalitným útokom ktoré mali kvalitné časy. Každé družstvo bojovalo zo všetkých síl a Korňanskí hasiči sa umiestnili na 4.mieste s časom 15, 930 sek.

V kategórii ženy sme mohli vidieť taktiež kvalitné útoky a časy. Najrýchlejší útok predviedlo hasičské družstvo žien z Korne a čas ktorý dosiahli 19,756 sek. ich zaradil na 1. miesto. Na druhom mieste skončili s časom 20,210 sek. ženy z Jablonového. Na tretie miesto sa zaradilo družstvo z Hliníka nad Váhom ich dosiahnutý čas bol 20, 184 toto družstvo si odnieslo cenu pre najrýchlejšiu prúdarku, ktorú mali požičanú z Kamennej Poruby. V kategórii „ široké hadice“ zvíťazilo družstvo z Brovkovčeka – 17,390 sek.

Na druhý deň sa hasičské družstvá premiestnili na ihrisko pri hasičskej zbrojnici, kde prebiehalo ďalšie a to už 9. kolo Severoslovenskej hasičskej ligy. 38 hasičských družstiev a z toho 25 kvalitných ligových družstiev, ktoré bojovali v dvoch kategóriach muži, ženy. Korňanskí hasiči obsadili 3.miesto a dievčatá z Korne 4.miesto, no súčtom bodov sa dievčatá prepracovali na 1.miesto v tabuľke Severoslovenskej Hasičskej Ligy, veríme že ich elán vydrží čo najviac.

Autor: Monika Dubačová