Posledné kolo SSHL v Trnovom, 1.miesto muži aj ženy + video

Image
V sobotu 5.9.2009 pripravilo DHZ Trnové záverečné kolo Severoslovenskej Hasičskej Ligy. Po upršanom piatku sa nám sobotné ráno prebúdzalo do krásneho dňa. Bolo trošku chladné počasie no sem tam vykuklo aj slniečko. Čakal nás krásny deň ako stvorený na hasičský šport. Na záverečne kolo sa prišiel pozrieť a popriať veľa športových úspechov aj predseda Žilinského samosprávneho kraja Ing. Juraj Blanár .Po slávnostnom nástupe súťaž zahájil veliteľ DHZ Trnové Roman Huliak.

Po krátkej porade veliteľov družstiev sa mohlo začať súťažiť. Na súťaži sa celkovo sa zúčastnilo 55 kolektívov v piatich kategóriách a to : Muži, Ženy, Rodinné teamy ,Neligové družstva a muži nad 35rokov. DHZ Korňa vyslal do boja mužské ako aj ženské družstvo.

Našim chlapcom sa podaril krásny čas 14,775( Ľ.P.) 14,631(P.P.) ktorý sa už nepodarilo prekonať a stal sa aj víťazným časom súťaže. Ako druhé sa umiestnilo domáce družstvo DHZ Trnové časom 14,911.V ženskej kategórii sa podarilo dievčatám z DHZ Korňa, ktoré su považované za budúcoročné líderky SSHL získať taktiež prvenstvo časom 19,135(Ľ.P.) 19,127(P.P.) pred družstvom žien z Podskalia, ktoré obsadili druhú priečku časom 19,511. Našim dievčatám sa podarilo získať nielen prvenstvo v hasičskom útoku ale aj prvenstvo v najrýchlejšom zostreku terča v ženskej kategórii. O toto prvenstvo sa zaslúžila Anička Kotková časom 19,127.

Výsledky v ďalších kategóriách boli nasledovné : V kategórii muži nad 35rokov zvíťazilo družstvo : Sádecký team z Kamennej Poruby časom 16,575 ,ktorý sa stali aj víťazmi v kategórii rodinných druźstiev. V kategórii neligových družstiev získala prvenstvo Kamenná Poruba -dorast časom 18,119

Celkovými víťazom Severoslovenskej hasičskej ligy v mužskej kategórii sa stalo družstvo DHZ Trnové pred MVK team Staškov a DHZ Kamenná Poruba. Naše družstvo DHZ Korňa -muži obsadilo pekné siedme miesto. V ženskej kategórii prvenstvo obhájilo družstvo z Turčianských Kľačan.Ako druhé skončili dievčatá z DHZ Kamenná Poruba pred Podskalím. Naše kočky sa umiestnili na krásnom štvrtom mieste. Veľký počet družstiev a neskorý začiatok sposobili, že posledné družstva sa museli popasovať s tmou. Dobrá nálada a skvelá atmosféra vládla do konca súťaže. Ako sa hovorí ,že všetko dobré sa musí raz skončiť a tak končí aj III. ročník SSHL. Už dnes sa všetci v DHZ Korňa tešíme na ten ďalší.

Zdroj: DHZ Korňa - LOST-DAYLI

Ďakujeme, veď už aj v tej lige to raz muselo prísť ..............