Súťaž Čadca a Skalité 2009, dievčatá 2x 1.miesto, muži 1.miesto Čadca a 5.miesto Skalité + video

Image
Dňa 6. Septembra 2009 sme ako hasičské družstvá mužov a žien s Korne zavítali na súťaž v Čadci. Spolu s nami sa na súťaž prišiel pozrieť a povzbudiť nás aj náš predseda pán Miroslav Smažák. Počasie bolo chladné, upršané ale napriek tomu panovala dobrá nálada.Na mokrej a šmykľavej dráhe sa ako šieste v poradí prichystalo na základňu naše mužské družstvo,ktoré s vynikajúcim časom 15:64(P.P.) 14:36(Ľ.P.) ukončilo útok. Neskôr po nich sa na štart pripravilo naše ženské družstvo, ktoré sa nedalo zaskočiť náročným povrchom trate a dosiahlo čas 21:99 - taktiež veľmi dobrý. Možno zlé počasie zapríčinilo, že dievčatá boli v kategórii žien jediné družstvo no napriek tomu nepoľavili a dali zo seba všetko. Po ukončení súťaže nasledovalo vyhodnotenie, muži sa umiestnili na 1.mieste a tak získali aj putovný pohár primátora mesta Čadca , ktorý prišiel prevziať veliteľ družstva Rastislav Fatura. Naše dievčence, napriek tomu že boli v kategórii žien jediné družstvo, si právom prevzali pohár taktiež za prvé miesto. Spokojný a plný očakávania sme sa vydali na druhú súťaž v poradí, ktorá bola v obci Skalité.Medzičasom sa zlepšilo počasie čo nám dodalo nových síl. Po zahájení súťaže starostkou obce sa začal boj o prvenstvo v kategóriach deti,muži a ženy. Družstvo hasičov z Korne odštartovalo, ale ich útok nedopadol podľa predstáv, pretože došlo k menšiemu zraneniu pravého prúdara, ktorý aj keď nedobehol na terčovú čiaru zostrekol lepší čas 15:71 ktorý im bohužiaľ stačil len na 5.miesto. Zato dievčatá mali tento krát poriadnu konkurenciu, ale podarilo sa im dokázať že sú opäť najlepšie a to s časom 21:21s ktorým obsadili 1.miesto.