Ukončenie letnej sezóny Zlínskej ligy železných hasičov aj s členmi Dobrovoľného hasičského zboru Korňa

Ukončenie letnej sezóny Zlínskej ligy železných hasičov aj s členmi Dobrovoľného hasičského zboru Korňa

V Sobotu 17.9.2022 sa na Súkenníckej rozhľadni konalo posledné kolo  Zlínskej ligy železných hasičov, kde sa aktívne zapojili aj naši členovia DHZ Korňa.

Súťaž v skupine Master (ADP) bola opäť ťažká,  silná konkurencia a ich vynikajúce časy umiestnili tesne pod štatút víťazov. Musíme ale našich dospelákoch Jana, Roba, Miša pochváliť, nakoľko oproti minulému roku dosiahli výrazné zlepšenie a zlepšenie fyzickej kondície, ktorú pri svojej aktívnej činnosti v Dobrovoľnom hasičskom zbore potrebujú a aktívne ju aj využívajú.

Ďalej nemôžem zabudnúť na našich najmladších železných hasičov, kde v kategórii zdolívali 137 schodov na rozhľadňu.

A prinášame ich umiestnenia: Starší chlapci. Jakub Bebčák - 2.miesto, Oliver Veselka - 4.miesto. Staršie dievčatá: Natália Muroňová - 6.miesto, Soňa Veselková - 9.miesto. Mladší žiaci - Juraj Rapušák - 5.miesto, mimo ligu štartovali v premiére aj Jakub Šimak, Dávid Fatura, Peter Gančár ml., Branko Škerko. Ďakujeme všetkým našim zúčastneným členom za zanietený prístup, kde si zaslúži poďakovanie aj Šimon, ktorý tentokrát pre chorobu len povzbudzoval. Poďakovanie patrí aj nášmu DHZ Korňa za podporu počas súťaží.

Ján Bebčák, člen DHZ Korňa