Zaslúžilým členom Dobrovoľnej požiarnej ochrany sa stal aj Miroslav Smažák

V piatok 19.4.2024 na pôde Vysokej školy bezpečnostného manažérstva v Košiciach sa uskutočnilo slávnostné oceňovanie „ Zaslúžilý člen DPO SR “,

ktorého sa zúčastnil a aj toto ocenenie na návrh ÚZV DPO Čadca a DHZ Korňa získal dlhoročný predseda nášho Dobrovoľného hasičského zboru Korňa Miroslav Smažák. Toto najvyššie ocenenie si prebral z rúk prezidenta DPO SR Bc. Jozefa Smolinského, bývalého prezidenta DPO SR Pavla Ceľucha, člena prezídia Štefana Kučečku, člena prezídia Ing. Miroslava Semaniča. Pri preberaní tohto ocenenia ho boli podporiť a ako prví mu gratulovali starostka obce Korňa a poslankyňa ŽSK Ing. Mariana Bebčáková, veliteľ DHZ Korňa Rastislav Fatura DiS, tajomník DHZ Korňa Mgr. Jana Rapušáková, člen výboru DHZ Korňa Mgr. Katarína Hrošová Šuriková a ďalší zástupcovia DPO SR. Aj touto cestou mu chceme poďakovať a prinášame jeho stručný životopis.

Narodil sa 10.11.1958 v Turzovke. Základnú školu navštevoval v Korni. V roku 1977 zmaturoval na strednej škole pri drevine Turany ako stolár nábytkovej výroby. Pracoval v drevorez Turzovka ako majster drevárskej výroby v roku 1977 – 1996 neskôr ako majster ostatnej stolárskej výroby. V roku 2010 si založil živnosť na ostatné stolárske práce. V roku 2018 sa zamestnal na obecnom úrade v Korni až do odchodu na dôchodok. Je vdovec, má dvoch synov Martina a Ľubomíra. Po skončení vojenskej základnej služby sa stal v roku 1979 členom závodného požiarneho družstva Drevorez Turzovka kde reprezentoval závod a podnik v súťažiach : 100 metrov cez prekážky, výstup hákovým rebríkom do druhého podlažia, štafeta 4x 100 metrov, požiarny útok, za čo mu bolo udelené množstvo ocenení. Od roku 1977 je členom DHZ Korňa. Okrem toho že súťažil za družstvo mužov sa venoval deťom v hre plameň. V roku 1990 bol zvolený za predsedu DHZ Korňa až do dnes. V roku 1993 sa mu podarilo založiť prvé hasičské družstvo žien DHZ Korňa. V požiarnom útoku začínal na pozícii rozdelovač a postupne sa prepracoval na post strojníka, kde za veteránov behá dodnes.

Miroslav Smažák je pracovitým predsedom Dobrovoľného hasičského zboru Korňa a obetavým členom Dobrovoľnej požiarnej ochrany – za to úprimne ďakujeme a prajeme veľa, veľa zdravia a šťastia.

Ocenenia : za príkladnú prácu

DPO za výcvik Miroslava Schmida

za zásluhy

za mimoriadne zásluhy